Holandsko slovom a obrazom

Holandsko slovom a obrazom

V stredu 18. októbra sa naši žiaci 9. ročníka mali možnosť stretnúť so zaujímavými hosťami z Holandska. Manželia Andre a Conny van Vuurenovci, ktorí boli oblečení v tradičnom holandskom kroji, nám predstavili svoju rodnú krajinu slovom i obrazom. Hovorili o svojich národných symboloch, o krajine, ktorá viac ako z jednej tretiny leží pod hladinou mora. Vyrozprávali nám príbehy o odvážnych plavbách a o boji Holanďanov s morom o suchú zem. Obyvatelia tejto hrdej krajiny za pomoci veterných mlynov a priehrad získali svoju pôdu priamo z „rúk“ mora. Naši hostia nezabudli ani na svojho kráľa Willema-Alexandra a jeho manželku Maximu, hlavné mesto Amsterdam, najväčší prístav Európy Rotterdam, tradičné jedlá, tulipány a populárny bicykel. Manželia van Vuurenovci sa nám prihovárali po anglicky, ale naučili nás aj holandskú pieseň o silných a bradatých holandských námorníkoch, ktorú sme si na záver príjemného stretnutia spoločne v ich rodnom jazyku zaspievali.

Galéria