Fyzikálna exkurzia – Mochovce

Fyzikálna exkurzia – Mochovce

Dňa 11.11.2016 sa naši žiaci zúčastnili na fyzikálnej exkurzii do jadrovej elektrárne v Mochovciach. V modernom informačnom centre ” ENERGOLAND” strávili chvíle plné zážitkov a získavania nových poznatkov. Spoločne sme si mohli pozrieť v 3D kine film “Odysea energie”, ktorý nás previedol cestou od vzniku vesmíru až po mestá budúcnosti.

Ďalej sme sa oboznámili s expozíciami , kde sme mohli pozorovať žiarenie, ktoré je okolo nás v hmlovej komore, prostredníctvom stroja času zistiť ako najväčšie objavy ovplyvnili populačnú explóziu, pozrieť si zblízka kontajnery na uskladnenie rádioaktívneho odpadu, či objaviť nanosvet atómov. Pekným zážitkom bola možnosť pozorovať prácu modelu jadrového reaktora z blízka alebo vyrábať elektrickú energiu prostredníctvom hry “Kinect” na interaktívnej LED podlahe a to z dupania detí, teda premenou mechanickej energie na elektrickú.